ŻABKI U OKUISTY

11 października grupa „Żabki” wybrała się do Przychodni Błonie. Na wstępie dzieci mogły dokonać samodzielnej rejestracji. Przedszkolacy poznali poszczególne aparaty do badania wzroku. Co więcej mogli wcielić się w rolę lekarzy obsługując sprzęty samodzielne. Każdy z uczestników wziął udział w badaniu wzroku oraz odebrał wyniki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki „Dzielnego pacjenta”.

Czytaj więcej!

WRĘCZENIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. "ENERGOOSZCZĘDNA BYDGOSZCZ"

Dnia 8 października wręczono nagrody dzieciom za udział konkursie plastycznym pt. "Energooszczędna Bydgoszcz" finansowanym przez Bydgoski Grant Ekologiczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w wykonanie wspaniałych prac. Gratulujemy pomysłowości!

Czytaj więcej!

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

7 i 8 października grupy: „Żabki” „Zające” i „Biedronki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na terenie uczelni WSG nt. "Pszczoły w ogrodzie". Celem warsztatów było kształtowanie proekologicznej postawy wśród dzieci, uświadomienie ważnej roli pszczół w przyrodzie. Dzieci poznały podstawowe terminy związane z pszczołami i pasieką. Dowiedziały się kim jest truteń , czy królowa jest tylko jedna i czy pszczoła jest przyjacielem, którego trzeba chronić. Przedszkolacy poznały budowę ula, strój pszczelarza i same przebierając się w ten strój mogły poczuć się jak prawdziwy pszczelarz. Miały okazję spróbować miodu i dowiedzieć się o jego właściwościach zdrowotnych, leczniczych i kosmetycznych. Dzieci dowiedziały się również czego nie należy robić aby uniknąć użądlenia i jak trzeba postępować w wypadku użądlenia.

Czytaj więcej!

ŻABKI W AKADEMII FOCUSA

1 października grupa „Żabki” ponownie odwiedziła Akademię Focusa. Przedszkolacy wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą gatunków zagrożonych. Ponadto przeprowadzili kilka eksperymentów. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał upominek.

Czytaj więcej!

BIEDRONKI W CENTRUM ZABAW I EDUKACJI "ZŁOTY SMOCZEK"

1 października grupa "Biedronki" wybrała się z wizytą do Centrum zabaw i edukacji "Złoty Smoczek" w Bydgoszczy. Dzieci wzięły udział w warsztatach kreatywno-manualnych ozdabiając własnoręcznie ekologiczne torby. Następnie mogły się wyszaleć we wspaniałej sali zabaw. Nietypowa wycieczka do sali zabaw zagwarantowała radość dzieciom i wspomnienia na długi czas.

Czytaj więcej!